PL

EN

Wodny system grzewczy

1

Płyta żelbetowa

2

Styropianowy element brzegowy typu L

3

Pozioma styropianowa izolacja termiczna

4

Izolacja przeciwdziałająca podmarzaniu

5

Podbudowa płyty, pospółka

6

Parati Water

Płyta fundamentowa z systemem ogrzewania wodnego

System ogrzewania wodnego zainstalowany w płycie fundamentowej, to układ wielowarstwowych rurek wykonanych z polibutylenu lub polietylenu, nowoczesnych tworzyw sztucznych charakteryzujących się wysoką elastycznością, odpornością na pełzanie, pęknięcia, naprężenia i ścieranie.

 

Polibutylen i polietylen są materiałami odpornymi na wiele substancji chemicznych, co w połączeniu z ich parametrami mechanicznymi sprawia, że doskonale nadają się do zastosowania w instalacjach grzewczych. W naszych rozwiązaniach stosujemy materiały dwóch renomowanych producentów, system Nioxy austriackiej firmy Universa oraz system Thermorama włoskiej firmy Prandelli.

 

 

Układ pętli grzewczych

Pętle wodnego systemu grzewczego układane są w sposób przewidziany w projekcie i zależą od tych samych parametrów, które zostały opisane szczegółowo w systemie powietrznym.

 

Wszystkie sekcje układu zgrupowane są w jednym miejscu. Za pomocą specjalnego rozdzielacza poszczególne pętle łączone są z systemem zasilania kotłowni.

 

 

 

 

 

Podobnie jak w wariancie 2 ogrzewania powietrznego, dom zostaje zasilony z dowolnego, głównego źródła energii (piec na paliwo stałe, piec gazowy, pompa ciepła itp.). Cała płyta fundamentowa działa, jako podstawowe ogrzewanie budynku i posiada możliwość podziału i regulacji temperatury w poszczególnych strefach lub pomieszczeniach.

 

 

 

 

Właściwości ochronne płyty

  • Poprzez akumulację ciepła, ogrzana płyta stabilizuje temperaturę budynku i doskonale zabezpiecza przed wilgocią i jej skutkami ubocznymi, takimi jak pleśń czy grzyby.
  • Ogrzewanie tego rodzaju jest systemem niskotemperaturowym, co umożliwia układanie bezpośrednio na płycie, podłóg wykonanych z różnych materiałów (deski, panele, wykładziny, kafle).
  • Niska temperatura robocza systemu grzewczego 21-24 oC, zapobiega powstawaniu zjawiska prądów konwekcyjnych , odpowiedzialnych za rozprzestrzenianie się kurzu oraz innych alergenów, które sprzyjają powstawaniu alergii.
  • W razie awarii zasilania, płyta działając jak akumulator termiczny, odda zmagazynowane ciepło, zapewniając komfort termiczny jeszcze przez kilkanaście kolejnych godzin.