PL

EN

Powietrzny system grzewczy

1

Płyta żelbetowa

2

Styropianowy element brzegowy typu L

3

Pozioma styropianowa izolacja termiczna

4

Izolacja przeciwdziałająca podmarzaniu

5

Podbudowa płyty, pospółka

6

Parati Air

Płyta fundamentowa z systemem ogrzewania powietrznego

Systemem ogrzewania powietrznego zainstalowany w płycie fundamentowej, to zespół pętli rur wykonanych z polipropylenu, w których transportowane jest w obiegach zamkniętych, ciepłe powietrze.

 

Poszczególne zespoły pętli grzewczych układane są na etapie instalacji, precyzyjnie, według projektu przygotowanego każdorazowo dla danego budynku. Ich ułożenie, przekrój i długości są nieprzypadkowe, zależą od kubatury pomieszczeń, wielkości i ilości otworów okiennych oraz od technologii w jakiej został zbudowany budynek.

 

 

Układ pętli grzewczych

Ich ułożenie, przekrój i długości są nieprzypadkowe, zależą od kubatury pomieszczeń, wielkości i ilości otworów okiennych oraz od technologii w jakiej został zbudowany budynek.

 

Do wymuszenia przepływu powietrza w poszczególnych pętlach oraz szerzej w poszczególnych strefach grzewczych, służą specjalne agregaty sterujące umiejscowione w określonych punktach płyty fundamentowej.

 

 

 

 

 

W zależności od źródła energii dostarczonej do budynku, do zasilania systemu grzewczego stosuje się agregaty elektryczne lub wyposażone w wodne wymienniki ciepła. W wypadku urządzeń elektrycznych do zasilania systemu wykorzystujemy energię elektryczną, natomiast w drugim przypadku energię cieplną uzyskujemy za pośrednictwem wymienników ciepła, do których z kotłowni budynku dostarczana jest ciepła woda. W omawianym drugim wariancie dom zostaje zasilony z dowolnego głównego źródła energii (piec na paliwo stałe, piec gazowy, pompa ciepła itp.).

 

 

 

 

Właściwości ochronne płyty !

  • Poprzez akumulację ciepła, ogrzana płyta stabilizuje temperaturę budynku i doskonale zabezpiecza przed wilgocią i jej skutkami ubocznymi, takimi jak pleśń czy grzyby.
  • Ogrzewanie tego rodzaju jest systemem niskotemperaturowym, co umożliwia układanie bezpośrednio na płycie, podłóg wykonanych z różnych materiałów (deski, panele, wykładziny, kafle).
  • Niska temperatura robocza systemu grzewczego 21-24 oC, zapobiega powstawaniu zjawiska prądów konwekcyjnych , odpowiedzialnych za rozprzestrzenianie się kurzu oraz innych alergenów, które sprzyjają powstawaniu alergii.
  • W razie awarii zasilania, płyta działając jak akumulator termiczny, odda zmagazynowane ciepło, zapewniając komfort termiczny jeszcze przez kilkanaście kolejnych godzin.