PL

EN

Płyta żelbetowa

1

Zbrojenie płyty stal A-IIIN

2

Styropianowy element brzegowy typu L

3

Pozioma styropianowa izolacja termiczna

4

Izolacja przeciwdziałająca podmarzaniu

5

Podbudowa płyty, pospółka

6

Parati Basic

Płyta fundamentowa termicznie izolowana

Płyty fundamentowe, które instalujemy, posadowione są na powierzchni gruntu w idealnej otoczce styropianowej izolacji termicznej.

 

Każdorazowo warstwa izolacyjna dobierana jest do technologii danego budynku, co znacząco ogranicza straty ciepła. Budowane przez Parati fundamenty płytowe doskonale zabezpieczają konstrukcje budynków, zarówno termicznie, jak i przed wilgocią pochodzenia gruntowego.

 

 

Elementy brzegowe typu L

Opracowaliśmy nowatorską technologię wykonania styropianowych elementów brzegowych typu L, która pozwala precyzyjnie i w krótkim czasie ułożyć izolację po obrysie budynku.

 

Zarówno do  produkcji elementów brzegowych, jak i wykonania izolacji termicznej od strony gruntu, wykorzystujemy styropian klas EPS100, EPS200 lub XPS renomowanych producentów z Polski i UE.

 

 

 

 

 

Zwiększona powierzchnia, za pomocą której fundament płytowy przenosi obciążenie na podłoże, powoduje, że można tego typu rozwiązania stosować na gruntach o stosunkowo małej nośności, szkodach górniczych, gruntach nasypowych lub podatnych na osiadanie. Należy pamiętać, że praktycznie każda tego typu inwestycja, wymaga zdjęcia warstwy humusu i wykonania podbudowy żwirowej wraz z otokiem drenarskim wspomagającym odwodnienie podbudowy płyty fundamentowej.

 

Wszystkie płyty, które wykonujemy, są projektowane i obliczane przez naszych konstruktorów. Na tym etapie konstrukcja płyty zostaje dopasowana do założeń technicznych opracowanych w projekcie budynku oraz do warunków gruntowych występujących na danym terenie. W trakcie projektowania oraz w czasie instalacji samej płyty uwzględniamy również wszystkie założenia techniczne dotyczące kanalizacji, przepustów wodnych, elektrycznych, instalacji kominkowej itp.

 

 

 

 

Gwarancja jakości !

Klasa i rodzaj betonu dobierane są każdorazowo przez konstruktora płyty, a jakość betonu gwarantują nam na piśmie duże sieciowe zakłady, produkujące beton konstrukcyjny na danym terenie inwestycyjnym.

 

Każda nasza instalacja zakończona jest dostarczeniem dokumentacji powykonawczej, w której przedkładamy wspomniane wyżej atesty, certyfikaty i deklaracje.