PL

EN

Wodny system grzewczy

1

Płyta żelbetowa

2

Styropianowy element brzegowy typu L

3

Pozioma styropianowa izolacja termiczna

4

Izolacja przeciwdziałająca podmarzaniu

5

Podbudowa płyty, pospółka

6

Parati Water

Płyta fundamentowa z systemem ogrzewania wodnego

System wodny zainstalowany w płycie fundamentowej, to układ wielowarstwowych rurek wykonanych z polibutylenu lub polietylenu, nowoczesnych tworzyw sztucznych charakteryzujących się wysoką elastycznością, odpornością na pełzanie, pęknięcia, naprężenia i ścieranie.

 

Polibutylen i polietylen są materiałami odpornymi na wiele substancji chemicznych, co w połączeniu z ich parametrami mechanicznymi sprawia, że doskonale nadają się do zastosowania w systemach grzewczych. W naszych rozwiązaniach stosujemy materiały dwóch renomowanych producentów, system Nioxy austriackiej firmy Universa oraz system Thermorama włoskiej firmy Prandelli.

 

 

Układ pętli grzewczych

Pętle wodnego systemu płyt fundamentowych , układane są w sposób przewidziany w projekcie i zależą od tych samych parametrów, które zostały opisane szczegółowo w systemie powietrznym.

 

Wszystkie sekcje układu zgrupowane są w jednym miejscu. Za pomocą specjalnego rozdzielacza poszczególne pętle łączone są z systemem zasilania kotłowni.

 

 

 

 

 

Podobnie jak w wariancie 2 systemu powietrznego, dom zostaje zasilony z dowolnego, głównego źródła energii (piec na paliwo stałe, piec gazowy, pompa ciepła itp. Dzięki możliwości regulowania temperatury w każdym strefie, płyta fundamentowa grzewcza może być podstawowym źródłem ciepła dla poszczególnych pokoi i pomieszczeń w budynku.

 

 

 

 

Właściwości ochronne płyty

  • Płyty fundamentowe grzewcze gromadzą w sobie ciepło, co umożliwia utrzymanie stałej temperatury w budynku, w którym została zastosowana. Taki sposób ogrzewania domu zmniejsza także ryzyko występowania wilgoci, a w konsekwencji namnażania grzybów.
  • Dodatkowo, tego typu rozwiązanie, umożliwia zastosowanie w pomieszczeniach dowolnego rodzaju podłóg, m.in. kafli, paneli, wykładzin czy parkietu, ponieważ fundamenty grzewcze należą do systemów niskotemperaturowych.
  • Wyposażenie budynku w system płaszczyznowy, to dobre rozwiązanie dla alergików. Poprzez niskie temperatury systemu, w budynku praktycznie nie występują zbędne ruchy powietrza, które mogłyby sprzyjać roznoszeniu się kurzu lub innych czynników uczulających.
  • Jeśli oferowany system uległby chwilowemu uszkodzeniu, ciepło w nim zgromadzone będzie oddawane pomieszczeniom budynku. Umożliwi to utrzymanie pożądanej temperatury przez czas wystarczający do naprawienia usterki.